11.04.2016

Mathew Hayman med sjokkseier i Paris-Roubaix 2016

Foto: Tim de Waele TDWSport.com
Det ble et meget spennende og dramatisk Paris-Roubaix 2016. Tempoet var høyt allerede fra start og mange av storlagene var interessert i å sette press. Etter en velt langt fremme i hovedfeltet ca. halvveis, kom Etixx Quick-Step, Lotto NL Jumbo og Team Sky seg unna med store deler av sine mannskap. I tillegg satt Orica, IAM og Dimension Data der med gode kort.

Tetgruppen så seg aldri tilbake. Godt hjulpet av en sterkt kjørende Tony Martin, klarte aldri Tinkoff, Trek og Giant-Alpecin og tettet luken. Da Fabian Cancellara i tillegg veltet med rundt 6 mil til mål, var det klart at det kom til å bli et oppgjør mellom gutta i tetgruppen.

Til slutt satt man igjen med Tom Boonen (Etixx Quick.Step), Ian Stannard (Team Sky), Sep Vanmarcke (Team Lotto NL Jumbo), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) og Mathew Hayman (Orica GreenEdge).

Vanmarck var den sterkeste og prøvde flere ganger og kjøre av de andre, men gruppen var samlet da man nærmet seg velodromen i Roubaix. Hayman støtet, men ble kjørt inn av Boonen. Inn på velodromen ble de to kjørt inn av de andre. Det ble spurtoppgjør og der var Hayman klart sterkest. Han seiret foran Boonen og Stannard.

 - Se hele resultatlisten

Høydepunkter:


Resultatliste junior Paris-Roubaix 2016

Juniorene kjørte sitt Paris-Roubaix i 2016.

Det ble dobbelt Nederlandsk. Jarno Mobach vant solo, mens Nils Eekhoff vant spurten rett bak. Sistemann på pallen ble Franskmannen Tanguy Turgis.

Beste nordmann ble Ludvik Holstad på en 8. plass. Haakon Aalrust endte på tiendeplass. Iver Knotten, Sedrik Ullebø og Joakim Kjemhus var også blant de 69 rytterne som fullførte.

Kilde: www.sykling.no

10.04.2016

Resultatliste Paris-Roubaix 2016

Fullstendig resultatliste 2016:

1. HAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE 05h 51' 53''
2. BOONEN Tom ETIXX-QUICK STEP + 00' 00''
3. STANNARD Ian TEAM SKY + 00' 00''
4. VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL - JUMBO + 00' 00''
5. BOASSON HAGEN Edvald TEAM DIMENSION DATA + 00' 03''
6. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 01' 00''
7. SIEBERG Marcel LOTTO SOUDAL + 01' 00''
8. SARAMOTINS Aleksejs IAM CYCLING + 01' 00''
9. ERVITI Imanol MOVISTAR TEAM + 01' 07''
10. PETIT Adrien DIRECT ENERGIE + 02' 20''
11. SAGAN Peter TINKOFF + 02' 20''
12. WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL - JUMBO + 02' 20''
13. NAESEN Oliver IAM CYCLING + 02' 20''
14. ROWE Luke TEAM SKY + 02' 20''
15. SINKELDAM Ramon TEAM GIANT-ALPECIN + 02' 20''
16. VAN BAARLE Dylan CANNONDALE + 02' 20''
17. DE BACKER Bert TEAM GIANT-ALPECIN + 02' 20''
18. DURBRIDGE Luke ORICA GreenEDGE + 04' 40''
19. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 05' 48''
20. LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06' 18''
21. VAN HOECKE Gijs TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 06' 18''
22. BACKAERT Frederik WANTY - GROUPE GOBERT + 06' 18''
23. DE KORT Koen TEAM GIANT-ALPECIN + 06' 18''
24. DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 + 06' 18''
25. VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL - JUMBO + 06' 18''
26. SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06' 18''
27. TJALLINGII Maarten TEAM LOTTO NL - JUMBO + 06' 28''
28. DANIEL MAXIME AG2R LA MONDIALE + 07' 12''
29. ARNDT Nikias TEAM GIANT-ALPECIN + 07' 12''
30. CAVENDISH Mark TEAM DIMENSION DATA + 07' 12''
31. VAN HECKE Preben TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 07' 12''
32. MARCATO Marco WANTY - GROUPE GOBERT + 07' 12''
33. PUCCIO Salvatore TEAM SKY + 07' 12''
34. GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE + 07' 12''
35. GREIPEL André LOTTO SOUDAL + 07' 24''
36. TRENTIN Matteo ETIXX-QUICK STEP + 07' 24''
37. BOZIC Borut COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07' 24''
38. MOSCON Gianni TEAM SKY + 07' 26''
39. STUYVEN Jasper TREK - SEGAFREDO + 07' 35''
40. CANCELLARA Fabian TREK - SEGAFREDO + 07' 35''
41. KUENG Stefan BMC RACING TEAM + 11' 14''
42. VAN LERBERGHE Bert TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 11' 14''
43. NIELSEN Magnus Cort ORICA GreenEDGE + 11' 14''
44. EISEL Bernhard TEAM DIMENSION DATA + 11' 14''
45. TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL - JUMBO + 11' 14''
46. ROOSEN Timo TEAM LOTTO NL - JUMBO + 12' 55''
47. THURAU Bjorn WANTY - GROUPE GOBERT + 14' 22''
48. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 14' 23''
49. PHINNEY Taylor BMC RACING TEAM + 14' 23''
50. MORKOV Michael TEAM KATUSHA + 14' 23''
51. SAGAN Juraj TINKOFF + 14' 23''
52. WAGNER Robert TEAM LOTTO NL - JUMBO + 14' 23''
53. SERGENT Jesse AG2R LA MONDIALE + 14' 23''
54. SCHILLINGER Andreas BORA-ARGON 18 + 14' 23''
55. THWAITES Scott BORA-ARGON 18 + 14' 23''
56. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 14' 23''
57. DE HAES Kenny WANTY - GROUPE GOBERT + 14' 23''
58. DUCHESNE Antoine DIRECT ENERGIE + 14' 23''
59. REYNES Vicente IAM CYCLING + 14' 23''
60. VAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING + 14' 23''
61. VAN POPPEL Danny TEAM SKY + 14' 23''
62. MARANGONI Alan CANNONDALE + 14' 23''
63. DE VREESE LAURENS ASTANA PRO TEAM + 14' 23''
64. JARRIER Benoit FORTUNEO - VITAL CONCEPT + 14' 23''
65. BAK Lars Ytting LOTTO SOUDAL + 14' 23''
66. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 14' 23''
67. KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA + 14' 23''
68. VAN KEIRSBULCK Guillaume ETIXX-QUICK STEP + 14' 23''
69. DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM + 14' 23''
70. BAUER Jack CANNONDALE + 14' 23''
71. CURVERS Roy TEAM GIANT-ALPECIN + 14' 23''
72. JANSE VAN RENSBURG Reinardt TEAM DIMENSION DATA + 14' 23''
73. TRUSOV Nikolay TINKOFF + 14' 23''
74. BRUTT Pavel TINKOFF + 14' 23''
75. MOUREY Francis FORTUNEO - VITAL CONCEPT + 14' 23''
76. MARTIN Tony ETIXX-QUICK STEP + 14' 23''
77. KEUKELEIRE Jens ORICA GreenEDGE + 14' 48''
78. ROELANDTS Jurgen LOTTO SOUDAL + 14' 48''
79. CLAEYS Dimitri WANTY - GROUPE GOBERT + 14' 48''
80. SISKEVICIUS Evaldas DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 16' 52''
81. LABORIE Christophe DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM + 16' 52''
82. ARCHBOLD Shane BORA-ARGON 18 + 16' 52''
83. LE BON Johan FDJ + 16' 52''
84. LANGEVELD Sebastian CANNONDALE + 16' 52''
85. KUMP Marko LAMPRE - MERIDA + 16' 57''
86. POPOVYCH Yaroslav TREK - SEGAFREDO + 16' 57''
87. WIPPERT WOUTER CANNONDALE + 18' 30''
88. BARTA Jan BORA-ARGON 18 + 18' 30''
89. ZABEL Rick BMC RACING TEAM + 18' 30''
90. JANS Roy WANTY - GROUPE GOBERT + 18' 30''
91. STENUIT Robin WANTY - GROUPE GOBERT + 18' 30''
92. BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE + 18' 30''
93. SELIG Rüdiger BORA-ARGON 18 + 18' 30''
94. FRISON Frederik LOTTO SOUDAL + 18' 30''
95. TRONET Steven FORTUNEO - VITAL CONCEPT + 18' 30''
96. GERTS Floris BMC RACING TEAM + 18' 30''
97. FARAZIJN Maxime TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 18' 30''
98. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK - SEGAFREDO + 18' 30''
99. BREEN Vegard FORTUNEO - VITAL CONCEPT + 18' 30''
100. STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT-ALPECIN + 18' 30''
101. HALLER Marco TEAM KATUSHA + 18' 30''
102. RAST Gregory TREK - SEGAFREDO + 18' 30''
103. MULLEN Ryan CANNONDALE + 18' 30''
104. HELVEN Sander TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE + 18' 30''
105. BRAMMEIER Matthew TEAM DIMENSION DATA + 18' 30''
106. PIBERNIK Luka LAMPRE - MERIDA + 18' 30''
107. GENE Yohann DIRECT ENERGIE + 18' 30''
108. KOREN Kristijan CANNONDALE + 18' 30''
109. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 18' 30''
110. STYBAR Zdenek ETIXX-QUICK STEP + 18' 30''
111. HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE + 18' 30''
112. SARREAU Marc FDJ + 18' 30''
113. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 18' 30''
114. BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL + 18' 30''
115. KEISSE Iljo ETIXX-QUICK STEP + 18' 30''
116. HOFSTETTER Hugo COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 18' 42''
117. THOMSON Jay Robert TEAM DIMENSION DATA + 24' 45''
118. CASTELIJNS Twan TEAM LOTTO NL - JUMBO + 24' 45''
119. MEZGEC Luka ORICA GreenEDGE + 24' 45'

Kilde: www.letour.com

09.04.2016

Nordmennene på start i Paris-Roubaix 2016

Alexander Kristoff (Katusha) og Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data) er begge kapteiner i sine lag. Førstnevnte har en mulighet til å kjempe om seieren med, men det skal nok holde hardt. Når det gjelder Edvald så kan vi håpe, men jeg frykter dessverre at han ikke er sterk nok for øyeblikket.

Det blir også spennende å se hva den siste nordmannen, Vegard Breen (Fortuneo - Vital Concept), kan få til. Han er naturlig nok ikke blant favorittene, men i en beskyttet rolle i laget, kan han nok håpe på en god plassering.

Morsomt er det også at Daniel Hoelgaard (FDJ) og Fredrik Strand Galta (Delko - Marseille-Provence) på start.

Startnummer for nordmennene;
81 Alexander Kristoff (Katusha)
164 Daniel Hoelgaard (FDJ) - Debutant
173 Vegard Breen (Fortuneo - Vital Concept)
202 Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data)
243 Fredrik Strand Galta (Delko - Marseille-Provence) - Debutant

 - Se hele startlisten for Paris-Roubaix 2016



08.04.2016

Fabian Cancellara og presentasjon av alle favorittene til Paris-Roubaix 2016

Cancellara trener med sine lagkamerater i Arenberg før sitt siste Paris-Roubaix.  Foto: Sirotti
En æra er over når Sveitsiske Fabian Cancellara søndag kjører sitt aller siste Paris-Roubaix. "Spartacus" regnes som en av de største gjennom tidene og står med hele tre tidligere seire. Han seiret for første gang allerede i 2006 og fulgte opp med seire i 2010 og 2013. Han er også i år en av de heteste vinnerkandidatene. Kan vi få den ultimate avslutningen på klassikerkarrieren til legenden Fabian Cancellara?

Aller størst favoritt er allikevel Peter Sagan. Den regjerende verdensmesteren vant både Ronde van Vlaanderen og Gent-Wevelgem på imponerende vis. Han leverer meget stabilt og er i øyeblikket verdens beste klassikerrytter.

Et lag som ikke har levert i klassikerne så langt er Etixx- Quickstep. Mannskapet til Patrick Lefevere har kniven på strupen og det forventes resultater. De mangler eneren, men har bredden. Stybar, Boonen og Terpstra kan finne på ting dersom de klarer å spille kortene sine riktig.

Lotto NL-Jumbo har derimot klasse i sitt lag. Sep Vanmarcke er nemlig nok en gang en pallkandidat. Belgieren har hatt en god sesong så langt og ambisjonen er helt klart å kjempe om seieren igjen. Problemet til Vanmarcke er at han er ingen vinner. Han står utrolig nok kun med 5 UCI seire hele karrieren. Sist Vanmarcke vant et sykkelritt var i Tour of Alberta høsten 2014.

Sky setter sin litt til formsterke Luke Rowe og Ian Stannard, men det spørs om det holder i dette selskapet. Det spørs om det holder til seier, men pallen er en mulighet på en god dag.

Hva så med nordmennene. Alexander Kristoff (Katusha) og Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data) er klasseryttere. Førstnevnte har en mulighet til å henge med, men det skal nok holde hardt. Når det gjelder Edvald så tror jeg dessverre ikke han er sterk nok for øyeblikket.

Det blir også spennende å se hva den siste nordmannen, Vegard Breen (Fortuneo - Vital Concept), kan få til. Han er naturlig nok ikke blant favorittene, men i en beskyttet rolle i laget, kan han nok håpe på en god plassering.

Morsomt er det også med Daniel Hoelgaard (FDJ) og Fredrik Strand Galta (Delko - Marseille-Provence) på start.

Andre ryttere som kan kjempe om topp 5 på en god dag: Boom (Astana), Roelands (Lotto-Soudal),
Oss (BMC), Keukeleire (Orica), Benoot (Lotto-Soudal).

I tillegg finnes det muligheter for dem som kan finne det riktige bruddet

Les også:
 - Disse guttene vinner dessverre ikke Paris-Roubaix 2016 for de er ute med skade


07.04.2016

Disse rytterne er ute av Paris-Roubaix 2016 grunnet skader

Det blir ingen reprise for Degenkolb Foto:Tim de Waele-TDWSport.com
Ronde de Vlaanderen ble dessverre et mareritt for flere av rytterne. Skader i de Ronde setter nå både FDJs Arnauld Demare og BMC stjernen Greg van Avermaet ut av årets Paris-Roubaix.

Demare regner med å være tilbake til Giro d'Italia.

Regjerende mester John Degenkolb, er også fortsatt ute. Tyskeren sliter med skade etter at han og flere lagkamerater i Giant-Alpecin ble kjørt ned av en bil på trening.

05.04.2016

Løypeprofil Paris-Roubaix 2016


Løypeprofil siste km. Paris-Roubaix 2016


Det norske juniorlandslaget i Paris-Roubaix 2016

Norges Cykleforbund har tatt ut troppen til juniorenes Paris-Roubaix. Juniorene kjører brosteinsklassikeren 10. april. Dette er samme dag som proffene.


Erik Ysland, Gauldal SK
Håkon Aalrust, Ringerike SK
Iver Knotten, Tønsberg CK
Joakim Kjemhus, Sandnes SK
Ludvik Holstad, Lillehammer CK
Sedrik Ullebø, Sogn CK

03.04.2016

Brosteinspartier Paris-Roubaix 2016

Rytterne skal kjøre over fem mil med brosten i Paris-Roubaix 2016




Sektor: Km.: Navn: Lengde:
27 98,5 Troisvilles to Inchy 2,2
26 105 Viesly to Quiévy 1,8
25 108 Quiévy to Saint-Python 3,7
24 112,5 Saint-Python 1,5
23 120,5 Vertain to Saint-Martin-sur-Écaillon 2,3
22 130 Verchain-Maugré to Quérénaing 1,6
21 133,5 Quérénaing to Maing 2,5
20 136,5 Maing to Monchaux-sur-Écaillon 1,6
19 149,5 Haveluy to Wallers 2,5
18 158 Trouée d'Arenberg 2,4
17 164 Wallers to Hélesmes 1,6
16 170,5 Hornaing to Wandignies 3,7
15 178 Warlaing to Brillon 2,4
14 181,5 Tilloy to Sars-et-Rosières 2,4
13 188 Beuvry-la-Forêt to Orchies 1,4
12 193 Orchies 1,7
11 199 Auchy-lez-Orchies to Bersée 2,7
10 204,5 Mons-en-Pévèle 3
9 210,5 Mérignies to Avelin 0,7
8 214 Pont-Thibaut to Ennevelin 1,4
7 220 Templeuve (Moulin-de-Vertain) 0,5
6 226,5 Cysoing to Bourghelles 1,3
6 229 Bourghelles to Wannehain 1,1
5 233,5 Camphin-en-Pévèle 1,8
4 236,5 Carrefour de l’Arbre 2,1
3 238,5 Gruson 1,1
2 245,5 Willems to Hem 1,4
1 252 Roubaix 0,3
TOTAL 52,7 km

Kilde: www.letour.com

25.03.2016

Startliste Paris-Roubaix 2016

Startliste for Paris-Roubaix 2016





Nordmenn på start:
81 Alexander Kristoff (Katusha)
164 Daniel Hoelgaard (FDJ) - Debutant
173 Vegard Breen (Fortuneo - Vital Concept)
202 Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data)
243 Fredrik Strand Galta (Delko - Marseille-Provence) - Debutant

         GIANT-ALPECIN / GER
1 DE BACKER Bert
2 ANDERSEN Søren Kragh
3 ARNDT Nikias
4 CURVERS Roy
5 DE KORT Koen
6 SINKELDAM Ramon
7 STAMSNIJDER Tom
10 VAN DER HAAR Lars
ETIXX-QUICK STEP / BEL 
11 BOONEN Tom
12 KEISSE Iljo
13 MAES Nikolas
14 MARTIN Tony
15 STYBAR Zdenek
16 TERPSTRA Niki
17 TRENTIN Matteo
19 VAN KEIRSBULCK Guillaume
BMC RACING TEAM / USA 
21 BURGHARDT Marcus
22 DRUCKER Jean-Pierre
23 GERTS Floris
24 KUENG Stefan
25 OSS Daniel
26 PHINNEY Taylor
27 QUINZIATO Manuel
28 ZABEL Rick
ASTANA PRO TEAM / KAZ 
31 BOOM Lars
32 AYAZBAYEV Maxat
33 DE VREESE LAURENS
34 GRUZDEV Dmitriy
35 KAMYSHEV Arman
36 SMUKULIS Gatis
37 WESTRA Lieuwe
IAM CYCLING / SUI 
41 HAUSSLER Heinrich
42 BRÄNDLE Matthias
43 HOLLENSTEIN Reto
44 KLUGE Roger
45 NAESEN Oliver
46 REYNES Vicente
47 SARAMOTINS Aleksejs
48 VAN GENECHTEN Jonas
ORICA GreenEDGE / AUS 
51 KEUKELEIRE Jens
52 BEWLEY Sam
53 DOCKER Mitchell
54 DURBRIDGE Luke
55 HAYMAN Mathew
56 MEZGEC Luka
57 NIELSEN Magnus Cort
58 TUFT Svein
TEAM SKY / GBR 
61 ROWE Luke
62 FENN Andrew
63 KNEES Christian
64 MOSCON Gianni
65 PUCCIO Salvatore
66 STANNARD Ian
67 VAN POPPEL Danny
68 VIVIANI Elia
LOTTO SOUDAL / BEL 
71 ROELANDTS Jurgen
72 BAK Lars Ytting
73 BENOOT Tiesj
74 DE BUYST Jasper
75 FRISON Frederik
76 GREIPEL André
77 SIEBERG Marcel
78 WALLAYS Jelle
TEAM KATUSHA / RUS 
81 KRISTOFF Alexander
82 GUARNIERI Jacopo
83 HALLER Marco
84 ISAYCHEV Vladimir
85 KUZNETSOV Viacheslav
86 MORKOV Michael
87 POLITT Nils
88 PORSEV Alexander
TEAM LOTTO NL - JUMBO / NED 
91 VANMARCKE Sep
92 CASTELIJNS Twan
93 ROOSEN Timo
94 TEUNISSEN Mike
95 TJALLINGII Maarten
96 VAN ASBROECK Tom
97 WAGNER Robert
98 WYNANTS Maarten
BORA-ARGON 18 / GER 
101 SCHILLINGER Andreas
102 ARCHBOLD Shane
103 BARTA Jan
104 BENNETT Sam
105 DEMPSTER Zakkari
107 SELIG Rüdiger
108 THWAITES Scott
110 SCHWARZMANN Michael
TINKOFF / RUS 
111 SAGAN Peter
112 BLYTHE Adam
113 BRUTT Pavel
114 GATTO Oscar
115 GOGL Michael
116 KOLAR Michael
117 SAGAN Juraj
118 TRUSOV Nikolay
COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS / FRA 
121 SENECHAL Florian
122 BOZIC Borut
123 HOFSTETTER Hugo
124 JOEAAR Gert
125 LAPORTE Christophe
126 LEMOINE Cyril
127 VANBILSEN KENNETH
128 VAN STAEYEN Michael
WANTY - GROUPE GOBERT / BEL 
131 MARCATO Marco
132 BACKAERT Frederik
133 CLAEYS Dimitri
134 DE HAES Kenny
135 DEVRIENDT Tom
136 JANS Roy
137 STENUIT Robin
138 THURAU Bjorn
TREK - SEGAFREDO / USA 
141 CANCELLARA Fabian
142 COLEDAN Marco
143 DEVOLDER Stijn
144 IRIZAR ARRANBURU Markel
145 POPOVYCH Yaroslav
146 RAST Gregory
147 STUYVEN Jasper
148 VAN POPPEL Boy
AG2R LA MONDIALE / FRA 
151 TURGOT Sébastien
152 BAGDONAS Gediminas
153 DANIEL MAXIME
154 DENZ Nico
155 GAUDIN Damien
156 HOULE Hugo
157 MINARD Sébastien
158 SERGENT Jesse
FDJ / FRA 
161 LADAGNOUS Matthieu
162 DELAGE Mickaël
163 FISCHER Murilo Antonio
164 HOELGAARD Daniel
165 KONOVALOVAS Ignatas
166 LE BON Johan
167 LE GAC Olivier
168 SARREAU Marc
FORTUNEO - VITAL CONCEPT / FRA 
171 TRONET Steven
172 BONNAMOUR Franck
173 BREEN Vegard
174 HUTAROVICH Yauheni
175 JARRIER Benoit
176 MC LAY DANIEL
177 MOUREY Francis
178 VALLEE Boris
DIRECT ENERGIE / FRA 
181 CHAVANEL Sylvain
182 ANDERSON Ryan
183 DUCHESNE Antoine
184 GENE Yohann
185 GRELLIER Fabien
186 MORICE Julien
187 PETIT Adrien
188 PICHOT Alexandre
TOPSPORT VLAANDEREN-BALOISE / BEL 
191 VAN HECKE Preben
192 DECLERCQ Tim
193 FARAZIJN Maxime
194 HELVEN Sander
195 RICKAERT Jonas
196 STEELS Stijn
197 VAN HOECKE Gijs
198 VAN LERBERGHE Bert
TEAM DIMENSION DATA / RSA 
201 CAVENDISH Mark
202 BOASSON HAGEN Edvald
203 BRAMMEIER Matthew
204 DOUGALL Nicolas
205 EISEL Bernhard
206 FARRAR Tyler
207 JANSE VAN RENSBURG Reinardt
208 THOMSON Jay Robert
LAMPRE - MERIDA / ITA 
211 CIMOLAI Davide
212 FARIA DA COSTA Mario Jorge
213 FENG Chun Kai
214 FERRARI Roberto
215 KUMP Marko
216 PIBERNIK Luka
217 XU Gang
218 ZURLO Federico
MOVISTAR TEAM / ESP 
221 ERVITI Imanol
222 ARCAS PEñA Jorge
223 LOBATO DEL VALLE Juan José
224 MORENO BAZAN Javier
225 OLIVEIRA Nelson
226 QUINTANA ROJAS Dayer Uberney
227 SÜTTERLIN Jasha
228 VENTOSO Francisco
CANNONDALE / USA 
231 LANGEVELD Sebastian
232 BAUER Jack
233 GAIMON Phillip
234 KOREN Kristijan
235 MARANGONI Alan
236 MULLEN Ryan
237 VAN BAARLE Dylan
238 WIPPERT WOUTER
DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM / FRA 
241 ARISTI Mikel
242 COMBAUD Romain
243 GALTA Fredrik Strand
244 GIRAUD BENJAMIN
245 LAAS Martin
246 LABORIE Christophe
247 MARTINEZ Yannick
248 SISKEVICIUS Evaldas

Kilde: www.letour.com